Ford hlásí, že nová navídka redukovala náklady na kampaně o více než dvacet procent v porovnání s předchozími YouTube kampaněmi.

 
YouTube spustil nedávno úplně nový způsob, jak vést video reklamní kampaně, někdy minulé pondělí. Nové kampaně „video dosahu“ činí možné pro inzerenty nahrát až tři různé typy položek – šesti-sekundové reklamy, přeskakovatelné reklamy a nepřeskakovatelné reklamy – v jedné jediné kampani. Google bude používat jeho technologii strojového učení, aby určil tu nejefektivnější kombinaci reklam k maximalizaci dosahu na obecenstvo.
 
„Tohle dovolí vytvářet daleko optimalizovanější a více efektivnější kampaně a ušetří vám to tak spoustu času, který můžete posléze věnovat daleko strategičtějším prioritám, které mohou odlišit vaše podnikání od ostatních,“ napsal Vishal Sharma, viceprezident produktového managementu YouTube, na svůj Google Ads blog.
 
Inzerenti tak mohou nahrát až tři video reklamy k jediné kampani, což je kupováno na základě CPM. Kampaně „video dosahu“ jsou dostupné pro všechny inzerenty, kteří právě nyní operují na platformách pro počítačové i mobilní zobrazení YouTube, avšak Youtube viceprezidentka Debbie Weinstein uvedla, že společnost pravděpodobně rozšíří funkci této kampaně i na ostatní Google video partnery v blízké budoucnosti. Weinstein také uvedla, že nové kampaně „jsou o tom, aby učinily inzerci videí daleko jednodušší a snazší.“
 

Proč by nás to mělo zajímat

 

Tím, že dovolí inzerentům nahrávat několik různých typů video prostředků, kampaně video dosahu od Youtube ruší veškeré hádání a tipování z tvorby srozumitelných kampaní, které využívají série reklam.
 
Ford, firma, která získala brzký přístup k tomuto novému formátu kampaně, ohlásila, že kampaň snížila náklady o více než dvacet procent v porovnání s předchozím nastavením YouTube.
 
„Pozitivní výsledky kampaní video dosahu neposkytují jenom efektivitu nákladů s tím, že není třeba slevit z efektivity, ale také dodávají jistou důvěru v implementaci této taktiky napříč dalšími kampaněmi,“ uvedla vedoucí pro americká média společnosti Ford Lisa SHoder.
 

Více o zprávách a novinkách

 

  • Weinstein uvedla, že technologie strojového učení YouTube se právě nyní snaží zjistit, co budou spotřebitelé pravděpodobně na YouTube sledovat v určitý čas, aby určila, jaké video reklamy by měla spustit.
  • YouTube učinil oznámení dříve než AdWeek, které odstartovalo v pondělí v New Yorku.
  • Součástí oznámení bylo také ohlášení od YouTube, že plánují přivést TrueView k akčním reklamám na YouTube home feed během čtvrtého kvartálu tohoto roku.

Categories: Nezařazené