Pro ty, kteří dostávají spoustu provozu pro jejich AMP internetové stránky a kteří se ukazují v sekci vybraných příspěvků, možná byste se měli podívat daleko více na metriku, která vybrané příspěvky pohání.

Google může nyní odkazovat na některý obsah, který ukazuje v jejich výsledcích vyhledávání v úplně novém světle a úplně novým způsobem. Namísto toho, že bude odkazovat na danou stránku, může vás Google ukotvit k přesně danému místu, kde se nachází vaše odpověď na otázku, kterou hledáte, a ještě vám zvýrazní blok textu, který je co možná nejvíce relevantní k vašemu požadavku na vyhledávání. Tohle funguje jenom pro vyhledávání na internetu na mobilních zařízeních Google, tedy výše zmíněná funkce AMP obsahu ve vybraných příspěvcích.
 
Jak to vlastně funguje? Jděte a zapněte vaše mobilní zařízení a hledejte cokoliv, co by mělo najít jak vybrané příspěvky, tak také nějakou AMP internetovou stránku. Například vyhledejte na mobilním zařízení v Google „Jak funguje VPN?“ a pokud uvidíte vybraný příspěvek z nějaké stránky a ten bude mít AMP ikonu hned vedle něj, tak poté uvidíte všechno výše popsané v „akci“.

 
 
Poté, co na to kliknete, tak vás to ukotví v dané sekci obsahu a zvýrazní to také daný obsah, který je co možná nejvíce relevantní k vašemu požadavku na vyhledávání.

Video. Tady je snímek obrazovky videa této akce:

 
Proč na tom záleží. Tohle je něco, co by mohli správci webů a obsahoví producenti dobře pochopit. Pokud jejich obsah má také AMP verzi a také spousta vašeho obsahu se nyní objevuje v sekci vybraných příspěvků, tak poté vaši návštěvníci z Google mohou přeskočit váš úvodník a rovnou se dostanou doprostřed vaší stránky. Tohle může ovlivnit kliknutí za reklamu, může to také ovlivnit poměr konverzí a také další klíčové metriky na vaší internetové stránce. Takže pozorně sledujte a dávejte pozor na vaše metriky, filtrujte vaše AMP stránky v mobilní verzi a zkuste se podívat, pokud by se přesunutí některých aspektů vaší stránky nevyplatilo daleko více a nemohlo by tak ve výsledku být zlepšením pro metriky konverze pro dané stránky.
 
 

Categories: Nezařazené