Co je to ibišek? Jedná se o rostlinu, která kvete zářivě červenými květy, které jsou na pohled nádherné. Není divu, že spousta lidí je ročně vysází do svých zahrad, kde jim slouží jako okrasná květina. Ale kromě toho, že je ibišek na pohled velmi krásný, je také velmi zdraví. Ibišek je známý také jako Hibiscus sabdariffa. Jestli se o rostlinu z čeledi slézovitých. Využívá se například v kulinářství, jak do pokrmů, tak do nápojů. Chuť nápojů je pak lehce pikantní a citrusová, což je vítaný doplňkem. Je skvělý také pokud chcete pečovat o své vlasy a dát jim to nejlepší. Odvar z ibišku se aplikuje na vlasy a tím podporuje jejich růst, zdraví a omezuje padání vlasů.

květina

Výtažky z ibišku najdete běžně i v pleťové kosmetice, zejména v krémech a sérech. Díky jeho vlastnostem je pleť po použití zářivá, působí svěže a odpočatě. Z ibišku se také hojně vyrábí ibiškový čaj. A nejen samostatný. Ibišek slouží často pro svou nakyslou chuť i jako základ pro širokou škálu čajů, třeba ovocných. Jaké účinky na naše tělo takový ibiškový čaj má? Pravidelné pití tohoto čaje může vést ke snížení krevního tlaku. To je skvělé, pokud vás trápí vysoký krevní tlak, ovšem ti, kteří se už tak potýkají s nízkým tlakem, by měli zvolit raději jiný nápoj. Ibišek je také skvělým antioxidantem. Antioxidanty chrání vaše buňky před poškozením a degenerací.

čaj

Degenerované buňky mohou vyvolat nejrůznější onemocnění, třeba i rakovinové nádory. Má také antibakteriální a protizánětlivé účinky. Je skvělý, pokud se potýkáte s nějakým zánětem nebo bakteriální infekcí, či jako prevence před těmito onemocněními. Díky citrusové trpkosti je velmi osvěžující a je skvělým a vhodným nápojem do horkých letních dní. Snižuje taky pocit únavy a je skvělým nakopávačem, pokud se cítíte unavení a máte za sebou těžkou noc, kdy jste se moc nevyspali.

Categories: Nezařazené