Nové instrukce vztahující se k přidávání zaměstnání jsou dostupné na oficiálních stránkách a obsahují i část týkající se odstraňování již neplatných nabídek. Dále v nich nalezneme nový požadavek na strukturovaná data přímo v inzerátu, která by měla pomoci uchazeči rozhodnout se, zda je pro něj zaměstnání vhodné či nikoli. Všechna zveřejněná data budou přímo v popisku nabízeného zaměstnání.
 
Zároveň se dozvíme, jak odstranit již neplatnou nabídnu a to následujícím postupem:

  1. Vyberte si jednu z možností níže

 

  • Nastavte validThrough parametr
  • Odstraňte webovou stránku (chyba 404/410)
  • Odstraňte strukturovaná data přímo z nabídky

 
 
 
 
 
 

  1. Aktualizujte svůj sitemap soubor pomocí GET žádosti na následující webovou stránku:

 
http://www.google.com/ping?sitemap=location_of_sitemap
 
Příklad:
 

               http://www.google.com/ping?sitemap=http://www.mujweb.com/sitemap.xml

 
 
Výše zmíněné postupy mají zajistit, aby nabídka pracovních pozic byla neustále aktuální a nabízela co nejlepší popis nabízené pozice.
 
Dva nové požadavky, které se také objevily v aktualizovaném vydání manuálu, se týkají strukturovaných dat a schématu. Google apeluje na správce webových stránek, aby všechna data, která jsou uložena ve schématu a strukturované části byla dostupná i v samotné nabídce. Pokud tedy přidáte do strukturovaných dat například ohodnocení, je třeba ho přidat i do popisu zaměstnání a hodnoty se musí shodovat.
 
V případě, že se webové stránky nebudou řídit novými instrukcemi, mohou očekávat individuální postihy, které mohou vést až k odstranění webu z celého systému přidávání pracovních nabídek.
 
Weby, které budou odstraněny, mohou po nápravě prohřešků požádat o znovuzařazení do celého systému.

Categories: Nezařazené