Frédéric Dubut, projektový manažer pro internetová hodnocení a kvalitu ve společnosti Bing, se právě nyní odhodlal na cestu aktualizace příruček pro správce webů od společnosti.
 
„SEO přátelé! Chtěl bych odstartovat snahy k aktualizaci našich příruček pro správce webů Bingu, osvěžení jak v duši tak v písmu. Myslíte si, že jsou některé podvodné taktiky nedostatečně trestány? Máte nějakou zpětnou vazbu na celý dokument jako takový?“ tweetnul Dubut 30. července.
 

Proč by nás to mělo zajímat.

 
Dubutovy tweety specificky žádají marketéry a vydavatele, aby označili jakékoliv podvodné taktiky, o kterých si myslí, že by měly být přísněji trestány. Pokud Bing získá dostatečně silnou odpověď ohledně těchto specifických témat, mohl by je zahrnout v aktualizovaných příručkách a mohly by se také objevit v aktualizaci jeho hodnotícího algoritmu.
 
Dubut také požádal o zpětnou vazbu na celý dokument příruček pro správce webů jako tkaový. Tohle je určitě dobrá příležitost pro SEO konzultanty a praktiky, aby se zúčastnili přetváření pravidel, které udávají směr procházení Bingu, indexaci a také hodnocení tím, že požádají, aby se společnost veřejně zabývala některými oblastmi obav a přezkoumala aktuální nejlepší praxi.
 

Více o novinkách.

 

  • Můžete zanechat zpětnou vazbu přímo na Dubutově tweetu, tak, že se s ním spojíte via BingWMC (Twitter), na Facebooku nebo kliknutím na tlačítko zpětné vazby, které je umístěné na spodním pravém rohu stránky příruček pro správce webů. Dubut také uvedl pro Search Engine Land, aby se lidé přímo obrátili na zaměstnance Bingu na konferencích, pokud možno.
  • Do této chvíle odpovědi na Dubutův tweet většinou obsahují požadavky v celé řadě témat, jako například duplicitní obsah, překrývající reklamy a vyskakující okénka, najímání subdomén a mobilní přátelskost samotných příruček správců webů Bingu.
  • Bing Webmaster Tools byly také zmíněny v komentářích a to hned několikrát. Dubut reagoval i na tuto zpětnou vazbu a zeptal se: „Chtěli byste vidět nějaké specifické funkce?“ a „Jaké funkce používáte a které nepoužíváte vůbec?“
  • Funkce změn WayBack Machine indikuje, že zatím byly provedeny pouze malé změny v příručkách Bing Webmaster Tools během 2018 a 2019.

Categories: Nezařazené