Zaplníte s nimi výklenky

Když se u nás začaly objevovat první prodejci či tvůrci tohoto nábytkového řešení, většina zájmu zákazníků spočívala na rovných stěnách v ložnicích nebo ve vstupních halách či chodbách. Ono to v podstatě mělo jasný důvod, vestavěná skříň vyplnila celý prostor od podlahy ke stropu a tím vznikla možnost rozdělit jednotlivé vnitřní segmenty na fochy regálů, výsuvné moduly, boxy pro odkládání ramínek atp.

oděvy do skříně

Vestavba má však jednu zásadní výhodu a tou je zhotovení na míru přesně podle tvaru a rozměrů stěn různých výklenků a zákoutí, která jsou prakticky nevyužita a pouze vytváří opticky nevzhledný dojem. Vyplníte s ní takřka jakékoli prostory pod schodištěm, ve vstupních vestibulech, ve sklepích, v podkrovních místnostech se zkosenými stěnami a dokonce mohou zaujmout v prostoru vnitřní rádius.

šaty na ramínkách

Důkladně si rozmyslete barevný dekor

Stačí se rozhlédnout po Internetu a zahlédnete celou řadu řešení, zdokumentovaných na fotkách či videích. Mnozí lidé se snaží začlenit barvu posuvných dveří či stěn skříně do okolního prostoru a přesto volí takový dekor, že vám může připadat nevkusný. Stává se to např. tehdy, kdy je v místnosti podlaha z dřevěných palubek či z laminátových desek. Pamatujte na to, že k dřevěným letokruhům na podlaze jen stěží napasujete shodné dřevěné letokruhy lamina posuvných dveří, mnohem vkusnější volbou je jednobarevné řešení. Čistě bílá barva vestavěných skříní Praha se hodí k dřevěné podlaze lépe, ale může působit rušivě u barevně laděných stěn místnosti.

Hledání ideální kombinace vestavby s jejím okolím může být docela obtížné a vyžaduje určitý čas, proto se vyplácí využít počítačový software a přikládat zkusmo na fotkách vašeho interiéru různé barvy a vzory dle vzorkovníku ještě před tím, než se definitivně rozhodnete o konečném řešení celého projektu.

Categories: Nezařazené